KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8873206
*
nr 887 3206
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), Slussen, 164/310, motivet: 20x48
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 april 2014
kl 18:55:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/4 07:38:30
1
100 kr
10/4 19:29:19
2
Vinnande bud
10/4 20:00:28
1
200 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme slussen slussenmotiv stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Lennart Glemme
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
nr 887 3206
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), Slussen, 164/310, motivet: 20x48
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 april 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/4 07:38:30 | 1 | 100 kr |
| 10/4 19:29:19 | 2 | Vinnande bud |
| 10/4 20:00:28 | 1 | 200 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme slussen slussenmotiv stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



